Нижнянський ЗДО (ясла-садок) Деражнянськоі міської ради Хмельницької області

план заходів , спрямованих на запобігання та протидію булінгу

щодо запобігання та протидії булінгу в ЗДО  на  2023- 2024 н. р

1.

Створення нормативно-правової бази щодо  забезпечення  запобігання та протидії булінгу

2.

Оновлення  інформації на веб-сайті закладу з проблеми запобігання та протидію булінгу

3.

Виконання  вимог Законів України «Про освіту» (ст. 26, 30), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», прийнятий Верховною Радою України від 18.12.2018  №2657-VIII, наказів МОН України від 28.12.2019 №1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти» та від 26.02.2020 №293 «Про затвердження плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти»

4.

Невідкладне інформування, у разі виявлення випадку булінгу, відповідних органів, визначених Законом України від 18.12.2018 № 2657-VIII«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)»

У разі виявлення випадку

5.

Створення безпечного освітнього середовища в ЗДО,  вільного від насильства та булінгу (цькування), що включає психологічну та фізичну безпеку учасників освітнього процесу.

Директор, вихов.

Работа з педагогами

1.

Сприяти  формуванню позитивного мікроклімату та толерантної міжособистісної взаємодії в педагогічному  колективі

адміністрація

закладу

2.

Проводити інформаційно-просвітницьку роботу серед учасників освітнього процесу щодо профілактики булінгу (цькування), з питань охорони дитинства, профілактики бездоглядності, жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення в ЗДО та сім’ї.

Адміністрація закладу

3.

Консультація: «Як виявити жорстоке ставлення до дитини в сім’ї»

Жовтень 2023

4.

Проведення заходів в рамках проведення Всеукраїнського тижня права «Стоп булінг»

Листопад 2023

5.

Педгодина «Стоп булінг!»

«Недопущення булінгу в дитячих колективах»

Грудень 2023

6.

Правовий брейн–ринг для педагогів «Подорож країною Прав та Обов’язків»

березень 2024

Робота з вихованцями

Проведення ранкових зустрічей з метою формування навичок дружніх стосунків

Педагоги закладу

2

Проведення заходів в рамках Всеукраїнського тижня з протидії булінгу «Стоп булінг»

вихователі, діти

3

Акція  «Подаруй обійми» до Всесвітнього дня доброти.

Листопад 2023

4

Запропонувати батькам перегляд   мультфільмів які допоможуть запобігти булінгу серед дітей  дошкільного  віку

Грудень 2023

5

Проведення занять для дітей    духовно- морального  спрямування

Протягом року

1

Консультації для сімей здобувачів освіти при вступі дітей до ЗДО із Законом України «Про охорону дитинства» (розділ 2. Права та свободи дитини ст.8,10)

директор,

Серпень-вересень

2

Активізувати просвітницьку роботу з питань правової освіти серед родин вихованців

педагоги

Круглі столи, інформаційні куточки для батьків

5.1

Кібербулінг – загроза ХХІ століття»

жовтень 2023

5.2

«Чому діти стають жертвами булінгу»

Січень 2024

5.3

Інформація для батьків: «Вчимося спілкуватися з дитиною»

лютий 2024

5.4

Батьківський всеобуч: «Домашнє насильство», «Гендерна рівність»

травень 2024

практичний психолог

щодо запобігання та протидії булінгу в ЗДО на  2022- 2023 н. р

Работа з педагогами

2

Проводити інформаційно-просвітницьку роботу серед учасників освітнього процесу щодо профілактики булінгу (цькування), з питань охорони дитинства, профілактики бездоглядності, жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення в ДНЗ та сім’ї.

3

Проведення заходів в рамках проведення Всеукраїнського тижня права «Стоп булінгу»

Листопад 2022

Робота з вихованцями

Проведення ранкових зустрічей з метою формування навичок дружніх стосунків

Педагоги закладу

2

Акція  «Подаруй обійми» до Всесвітнього дня доброти.

Листопад 2022

Грудень 2022

1

Консультації для сімей здобувачів освіти при вступі дітей до ДНЗ із Законом України «Про охорону дитинства» (розділ 2. Права та свободи дитини ст.8,10)

директор, практичний психолог

Серпень-вереснь

щодо запобігання та протидії булінгу в ЗДО  на  2021 р

вихователі

вихователь

Робота з педагогами та колективом

адміністрація  закладу

2

Психологічні та соціально-психологічні дослідження за запитами адміністрації, педагогів, працівників

за запитом

вихователі

Робота з дітьми

1

Сприяти створенню морально-безпечного освітнього простору, формуванню позитивного мікроклімату в дитячому колективі в ході годин спілкування, занять, прогулянок та ігрової діяльності. Забезпечувати особистісно-орієнтований підхід до кожної дитини

педагоги закладу

2

Формування навичок дружніх стосунків серед вихованців ДНЗ, проведення бесід з дітьми щодо забезпечення попередження насильства та булінгу, обговорення проблемних ситуацій.

педагоги закладу

2

Інформація на сайті закладу: «Що таке “булінг” та чому про нього треба знати всім батькам»

квітень 2021